Ekonomika un Bizness

Strenču novads līdzīgi kā pārējā Latvijas teritorijā, kur nav izveidoti liela mēroga uzņēmumi vai attīstīta tūrisma infrastruktūra galvenās saimniecības nozares ir saistītas ar mežsaimniecību un lauksaimniecību. Papildus darba vietas nodrošina valsts un pašvaldības iestādēs strādājošie. Jāpiemin arī kūdras ieguve, kas Strenču tuvumā notiek Sedas purvā un ēdināšanas pakalpojumi, kurai gan nav būtiska ietekme uz pašvaldības budžetu.

Lai arī uzskaitītais nozaru saraksts var šķist niecīgs, tomēr viss iepriekš minētais liecina, ka Strenči ir zaļa, videi draudzīga pilsēta, kas diemžēl pēdējos gados ir piedzīvojusi salīdzinoši strauju iedzīvotāju skaita samazināšanos. Līdzīgi kā citu Latvijas pilsētu, arī Strenču iedzīvotāji ir devušies peļņā uz ārzemēm vai Rīgu. Par situācijas uzlabošanos vidējā perspektīvā ir grūti runāt un tā varētu realizēties tikai uzlaboties atalgojuma līmenim un darbavietu pieejamībai Strenčos un Strenču novadā.

Viesiem, kas ierodas Strenčos dažu stundu vai dienu atpūtas braucienā ir svarīgi nodrošināties ar atbilstošiem naudas līdzekļiem, jo neviens nevar garantēt, ka bankomāts vienmēr strādās. No otras puses, ceļojumos labākais veids kā nodrošināt papildus finanšu spilvenu ir kredītkarte, kas rada zināmu drošības barjeru. Nauda nav jātērē, taču, ja tas ir nepieciešams, šāda iespēja pastāv. Iedzīvotāji, kuriem kredītkartes nepatīk, vai nav iespējas tādus saņemt laika trūkuma vai citu iemeslu dēļ ir pieejami arī dažādi citi finanšu pakalpojumi. Piemēram, aizdevumi internetā ļauj aizņemties vairākus simtus eiro mazāk kā stundas laikā. Cilvēkiem, kas iekļauti parādnieku reģistros ir mazākas iespējas, taču reizēm krediti ar sliktu vesturi tiek piešķirti tiem, kas aizdevējiem liekas gana uzticami. Aizdevuma termiņā šādās reizēs nepārsniedz 300 eiro, bet atmaksas periods vienu mēnesi. Ja aizdevums vajadzīgs uz ilgāku termiņu, ir pieejami arī kredīti uz 2 gadiem vai 24 mēnešiem. Tas var būt noderīgi, ja vajadzīga lielāka naudas summa ar ilgāku atmaksas termiņu.